výber informácií

vlastná zodpovednosť

Je množstvo dostupných informácií, mnohé veľmi protichodné, dokonca aj tie podávané odborníkmi. Preto prosím pristupujte k ich výberu svojím srdcom a intuíciou, aby ste našli, čo je pre vás správne. Na stránke uvádzam informácie, ktoré oslovili mňa a sú dôležité pre moju cestu. Vo vašom prípade môže byť všetko inak. Infomácie neuvádzam ako jediné správne, skôr ich podsúvam ako možnosť na zamyslenie, zváženie vlastného rozhodnutia, rozšírenie vlastného obzoru. 

objektívnosť

Vlastné pocity, či skúsenosti sa snažím potvrdiť aj odbornou publikáciou, aj keď často neuvádzam spomínané psychologické štúdie, či vedecký výskum, ktorými boli dané informácie preverené. Uvádzam ale zdroj, knihu, či stránku, kde ich nájdete. A možno už len samotný fakt, že mnoho z postupov, ktoré tu opisujem bolo po mnoho, mnoho rokov bežnou- praxou preverenou- technikou svedčí o ich význame a zmysluplnosti. Bohužial nie všetko moderné je človeku naozaj prospešné. Vedomé bytosti si, ale vedia vybrať z každého to najlepšie a spojiť múdrosť minulosti s výdobytkami prítomnosti.

komplexnosť

Žiadnej téme sa nechcem venovať do podrobna, skôr ich chcem zhrnúť na jednu stránku, pretože sa krásne prepájajú. Poskytnem vám odkazy na dohľadanie si ďalších informácií, ktoré som ku každej téme našla ja, určite je ich ale ešte omnoho viac. Rada by som vám, ale sprostredkovala to najpraktickejšie, aby vaša cesta bola ľahšia a radostnejšia.

názor väčšiny

Nie vždy môže byť názor väčšiny správny, alebo vhodný pre vás. Napríklad to, že väčšina mamičiek používa kočík, nemusí byť jediné riešenie.. a možno tým aj ušetríte nemalé finančné prostriedky. Skúste sa na každú problematiku pozrieť z viacerých strán a hľadísk. Ja som u svojich kamarátiek-mamičiek a rodiny nenašla to, čo som vnútorne hľadala, pretože poznali len tú klasickú cestu. Ale srdce nájde po čom piští.

záver

Ešte na záver pripojím jednu peknú, pre mňa oslobodzujúcu myšlienku: Nebyť otrokom ničoho. Psychická pohoda rodiča je dôležitejšia ako 100% bezplienkovanie, či nosenie. Je mnoho faktorov, na ktorých záleží napr. ako je postarané o vás, koľko pomoci máte, vaše fyzické zdravie... Ak jedna vec nefunguje, napr. dojčenie nie je možné, tešte sa z ostatných vecí, ktoré vás s vaším dieťatkom zbližujú. Oceňte samu seba za všetko dobré, čo ste urobili, robíte aj plánujete urobiť.  

Želám veľa radosti z nových poznatkov, či utvrdení sa vo svojich vlastných pocitoch a veľa osobného rastu

TOPlist