masáže & dotyk pokoja

Kurzy Baby masáži v Púchove:
Som veľmi rada, že maminkám v Púchove a okolí môžem ponúknuť kurz babymasáži. Organizujem kurzy babymasáži pre tehotné, alebo potom pre maminky s bábätkami, kde sa učia masírovať svoje dieťatko, ak má o to aktuálne záujem. V prípade záujmu ma kontaktujte. Môj certifikát výcviku je tu:scan0001.pdf (503716)
 
 
 

naša prvá skúsenosť

Kurz masáži ma veľmi lákal, pátrala som po ňom čoskoro po pôrode a aj som naďabila na jeden v MC Lienočka vo Vajnoroch. Chcela som čím skôr, ale inštruktorka mi povedala, že najlepšie až po šestonedelí. Vtedy som ešte nevedela, že organizuje aj individuálne kurzy, teda, že by prišla aj k nám domov osobne. Ale asi to tak malo byť a spoznala som sa aj s milými mamičkami z okolia. Začali sme keď mala Julianka 2 mesiace, musím povedať, že Julianka sa pokojne nechala masírovať po celú dobu. Na každej hodine sme sa naučili masírovať novú časť a zopakovali si predošlé. Naša úžasná lektorka - Lydka Valkovičová, nám hneď na začiatku povedala, že plač dieťatka je úplne akceptovaný, že je to jeho prirodzený prejav komunikácie, naučila nás požiadať o súhlas bábätko pred tým než ho načneme masírovať. Tento "rituál" sa mi veľmi páčil, pretože vyjadruje nesmierny rešpekt k dieťatku. Kiež by to takto bolo aj  v celom detstve, kiež by každé dieťatko bolo plne rešpektované. Čas, ktorý sme strávili s Juliankou na kurze masáži dojčiat bol blahodarný nielen pre dieťatko, ale aj pre maminku. 

slová lektorky masáži dojčiat

Umenie masírovať bábätká pretrváva v mnohých krajinách sveta už stáročia. Dotyky nás sprevádzajú od narodenia, počas celého života a sú pre nás veľmi dôležité. Základom masáže je dotyk a dieťatko najlepšie vníma svojich rodičov práve pomocou dotyku, hladkania, objímania a nežností. Dieťatko takto ubezpečujeme o našej láske, dávame mu pocit istoty a bezpečia, ktoré mu poskytujú pevné základy pre budúci život.

Pomocou dotyku - masáže sa rozvíja a prehlbuje veľmi intímny a jedinečný vzťah medzi rodičom a bábätkom. Niet krajšieho pocitu, ako keď vidíte svoje bábätko, že sa vám počas masáže plne oddá, dôveruje vám a je mu masáž príjemná. Pre vás rodičov môže byť masáž intímny a nikým nerušený čas s vašim bábätkom, kedy sa mu naplno venujete, komunikujete s ním a rozumiete mu.

Masáž dojčiat je veľmi jednoduchá a prirodzená forma podpory starostlivého dotyku a komunikácie, ktorú môžme aplikovať na zdravých aj postihnutých detičkách, na bábätkách, ale aj väčších deťoch.

Výskumy dokázali, že masáže dojčiat majú celý rad telesných a psychických účinkov, ktoré podporujú vývin a zdravie dieťaťa.

Ak sa masírujú bábätká hneď od narodenia, pomáha to rýchlejšiemu dozrievaniu nervovej sústavy. Masírované deti rýchlejšie priberajú na váhe. Stimuluje sa obehový, tráviaci, imunitný, hormonálny, lymfatický, nervový a dýchací systém. Masáž môže priaznivo vplývať na spánok detí, na normalizáciu svalového tonusu, na bolesť pri prerezávaní zúbkov, na odhlieňovanie, ale i na zjemnenie pokožky. Dieťatko získava lepšiu schopnosť prispôsobiť sa vplyvom okolia a schopnosť rýchlejšie sa upokojiť, lepšie si uvedomuje svoje telo, zlepšuje neverbálnu i verbálnu komunikáciu, tiež napomáha sústredeniu.Masáž napomáha bábätkám s kolikou, bolesťami bruška, ale aj pri zápche a plynnatosti.

Pre viac info prosím navštívte stránku lektorky masáži: https://baby-masaze.meu.zoznam.sk/

 

TOPlist