lekári, lieky & liečivá príroda

výber pediatra

Podobne ako s výberom pôrodnice, alebo miesta pôrodu, je potrebné zvážiť výber pediatra. Takže nemusí to byť ten najbližší, pediater na našom sídlisku, či v našom meste. Nájsť detského lekára/lekárku, ktorej naozaj dôverujete, a ktorá vás považuje za partnerov stojí za tú námahu hľadania, či prípadnú zmenu pediatra, ak nespĺńa vaše kritéria. Ide o toho najdôležitejšieho človeka vo vašom živote a verím, že pediatri pochopia naše prísne kritéria.

Ja som našla pani pediatričku, ktorá má mnoho, mnoho tipov pre prirodzené liečenie. Pri začervenaný zadočka (napriek tomu, že sme bez plienky už dĺhu dobu) mi poradila, ktorým potravinám sa vyhýbať, ako zvýšit zásadité prostredie. Radí mi aké bylinky sú vhodné, aké homeopatikum. K liečbe klasickými farmaceutickými "zázrakmi" sme sa našťastie vôbec nedostali. Určite sú prípady, v ktorých je práve takáto liečba nevyhnutná. Ale zároveň verím, že prevencia a zdravé prostredie ( fyzické aj psychické) vytvára zdravie. Viem, že každý máme svoju karmu, svoj kríž, z duše však prajem všetkým zdravie a lásku, a doprajme si ju aj my sami sebe!

liečme mamu :)

V čínskej medicíne existuje porekadlo, že keď je dieťatko choré treba liečiť matku...

Matka a dieťatko sú ešte dĺho prepojení, a to takmer fyzicky (najmä ak ide o kontaktné materstvo.) Veď, čo je hmota len vibrácie!  Len vkladám podnet na zamyslenie. V prípade, že riešite zdravotný problém svojho dieťatka, ktorý môže zobrať všetku vašu energiu a vyvolať mnohé obavy, predsa len si skúste nájsť čas pre seba. Skúste sa pozrieť s nadhľadom na seba, je tam niečo, čo ma fyzicky, či psychicky trápi ?! Som v poriadku? Niekedy zázračne pomôže keď skúsime najskôr pomôcť sebe. Keď si uvedujeme, že len my sami ( nehovorím len o ženách) sme zodpovední za svoj život a svoju spokojnosť. Pre mňa je aj veľkou školou nechať zodpovednosť druhých na ich pleciach. učím sa pochopiť, že nie je ozajstnou láskou snažiť sa urobiť druhých spokojných. Ozajstná láska je dôvera, dôvera, že to zvládnem, a že zvládnu aj druhí a ponúknutie pomocnej ruky, vždy, keď sme o to požiadaný... Dieťatko nám to vždy krásne povie, a často to už vieme vopred, aj bez slov, či plaču ...

V skratke: starajme sa aj o seba :)

tipy na prirodzenú liečbu

Nechcem písať priamo tipy, pretože verím, že každý človek je jedinečný a každá situácia je špecifická, preto aspoň knižné tipy. Ocením aj vaše podnety.

www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/1-1-Knihy/4-2-Zdravie/5/14-Zdravi-pro-zenu-a-dite-prirodnimi-prostredky

 

 

 

TOPlist