vedomý pôrod

Informácie o vedomom pôrode čerpám od Eleny Tonetti Vladimirovej a z jej nadherného DVD Pôrod ako ho poznáme - Birth as we know it

Vedomý pôrod je o zmysluplnej, vedomej tvorbe nového človeka. Behom 9 mesiacov tehotentsva má žena úžasnú príležitosť nanovo nastaviť svoje telesné pochody a svoju dušu. To, čo umožní vedomý pôrod je kvalitná príprava počas tehotenstva. Nemôžem to dosť zvýrazniť. Zahŕňa to veľa práce s vlastnou dušou a veľa hlbokého citového liečenia. Tehotenstvo totiž otvára ženinu vlastnú pôrodnú traumu. Keď sa tomu nevenuje tak sa tieto problémy môžu a budú prejavovať počas pôrodu. Preto musí žena najskôr vyliečiť vlastnú pôrodnú traumu, aby sa vyhla jej návratu počas pôrodu. Je to veľa práce pripraviť sa na vedomý pôrod. Vedomé splodenie je začiatkom vedomého pôrodu. Je to čas veľkých otázok. Prečo privádzame toto dieťa na svet? Akého človeka chceme vychovať? Zhodneme sa my ako rodičia na tom istom? Je správny čas? 

Pre všetkých je dobré, keď nastávajúca matka trávi čas tým, čo ju baví, čo má rada. Je to ten najvhodnejší čas si užívať- čítať si, maľovať, meditovať, chodiť na prechádzky, zúčasťňovať sa kurzov , ktoré rozvíjajú a rozširujú naše vedomie. Tehotenstvo a vedomý pôrod môžu byť rýchlokurzom osvietenia. Nič menšieho to totiž nie je, ak žena porodí BEZ TRAUMY v svojej plnej tvorivej sile. Podľa štatistík je 95% pôrodov traumatických, z toho 45% stredne silne  a 50% silne traumatických. Ukázalo sa, že miesto toho, aby sa problémy riešili až počas samotného pôrodu, je omnoho účinnejšie riešiť ich predom. Mnoho pôrodných komplikácií sú priamym dôsledkom psychologických problémov v rodine. Preto, je dobré uvoľniť emocionálne bloky, čo najskôr. Potom už samotný pôrod môže prebehnúť bez problémov. Kvalita tehotenstva má veľký vplyv na kvalitu pôrodu. Keď všetká príprava prebehne počas tehotenstva tak behom pôrodu samotého sa toho už veľa ovplyvniť nedá, len sa odovzdať prapôvodnej sile a dovoliť pôrodu, aby sa uskutočnil.

Pred pôrodom musí žena aktivovať vrodenú múdrosť svojho tela, vyčistiť akékoľvek emočné "hmly" a byť v súlade sama so sebou. Ideálne by nastávajúca matka mala cítiť podporu a ohromnú starostlivosť od svojej rodiny a priateľov. Pri vedomom pôrode žena zistí, čoho je schopná. Vie, že dôstojne splnila svoju najdôležitejšiu úlohu. Vedomý pôrod je veľmi uspokojivý zážitok, ktorý dodáva žene sebadôveru a necháva ju ticho hrdou sama na seba.

Zaujímavý link:  https://www.bielahora.eu/vedomy_porod_projekt.htm 

 

 

TOPlist